معرفی انواع قهوه

معرفی انواع قهوه

انواع قهوه :

معرفی انواع قهوه

عربیکا :

انواع قهوه

 

عربیکا محبوب ترین نوع قهوه است. بسیاری از علاقه مندان به قهوه استفاده از دانه های عربیکا را به دلیل طعم آن ترجیح می دهند. دانه‌های عربیکا که معمولاً برای قهوه سیاه استفاده می‌شود، طعم شیرین‌تر و پیچیده‌تری دارند که می‌توانید مستقیماً بنوشید. نکته جالب این است که با وجود اینکه محبوب ترین است، به اندازه روبوستا کافئین ندارد.یکی از انواع قهوه است

روبوستا :

انواع قهوه

 

در حالی که عربیکا محبوب ترین است، روبوستا ارزان تر و قوی تر است. به دلیل طعم تلخ آن، معمولاً روبوستا را برای نوشیدنی های اسپرسو و در مخلوط های قهوه فوری استفاده می کنید. اگر صبح دوشنبه تان دیر است، یک فنجان قهوه که از دانه های روبوستا استفاده می کند، بنوشید. محتوای بالای کافئین آنها شما را بیدار می کند!

مشکی :

انواع قهوه

 

قهوه سیاه به همان سادگی است که با دانه های آسیاب شده قهوه آغشته به آب داغ و گرم سرو می شود. و اگر می‌خواهید فانتزی به نظر بیایید، می‌توانید قهوه سیاه را با نام خاص آن بنامید از آنجایی که با شیر یا شکر ترکیب نمی شود، کیفیت قهوه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای یافتن سبک مورد علاقه خود می توانید از مقامی کافی مشاوره بگیرید.

لاته :

انواع قهوه

به عنوان محبوب ترین نوشیدنی قهوه موجود، لاته از یک شات اسپرسو و شیر بخار پز شده تنها با یک لمس کف تشکیل شده است. می توان آن را ساده یا با طعمی از هر چیزی از وانیل گرفته تا ادویه کدو تنبل سفارش داد.

کاپوچینو :

کاپوچینو نوعی لاته است که با کف بیشتری نسبت به شیر بخار پز تهیه می شود و اغلب روی آن پودر کاکائو یا دارچین می پاشند. گاهی اوقات می توانید انواعی را بیابید که از خامه به جای شیر استفاده می کنند یا آنهایی که طعم دهنده هستند.

آمریکانو :

 

آمریکانو با طعمی مشابه قهوه سیاه، از یک شات اسپرسو رقیق شده در آب داغ تشکیل شده است. نکته حرفه ای: اگر خودتان درست می کنید، ابتدا اسپرسو را بریزید، سپس آب داغ را اضافه کنید.

اسپرسو :

یک شات اسپرسو را می توان به صورت انفرادی سرو کرد یا به عنوان پایه اکثر نوشیدنی های قهوه مانند لاته و ماکیاتو استفاده کرد.

دوپیو :

دوپیو دو شات اسپرسو، این دوپیو برای ایجاد لذت بیشتر در مرحله شما عالی است.یکی از انواع قهوه است.

کورتادو :

کورتادو مانند یین و یانگ، تعادل کامل اسپرسو و شیر بخارپز گرم است. از شیر برای کاهش اسیدیته اسپرسو استفاده می شود.

گالو:

این نوشیدنی قهوه داغ که منشا آن پرتغال است، ارتباط نزدیکی با لاته و کاپوچینو دارد. تنها تفاوت آن این است که حاوی حدود دو برابر شیر کف شده است که آن را در مقایسه با دو مورد دیگر نوشیدنی سبک تری می کند.

لونگو :
لانگو یک اسپرسو با کشش طولانی است. هرچه کشش طولانی تر باشد، کافئین بیشتری وجود دارد و می توانید از اونس بیشتری لذت ببرید.

ماکیاتو :
ماکیاتو یکی دیگر از نوشیدنی های اسپرسو است که مقدار کمی کف روی آن وجود دارد.

موکا :
برای همه شما که عاشق شکلات هستید، عاشق موکا خواهید شد (یا شاید قبلاً هم داشته اید). موکا یک نوشیدنی اسپرسو شکلاتی با شیر بخار پز و کف است.

ریسترتو :

Ristretto یک شات اسپرسو است. از آب گرم کمتری استفاده می کند که طعم شیرین تری را در مقایسه با طعم تلخ یک شات سنتی اسپرسو یا دوپیو ایجاد می کند.

سفید تخت :

این نوشیدنی که در استرالیا متولد شده است، اساساً یک کاپوچینو بدون فوم یا پاشیدن شکلات است. این یک نوشیدنی اسپرسو با شیر بخار پز است.یکی از انواع قهوه است.

آفوگاتو :

آفوگاتو بهانه ای است برای لذت بردن از یک قاشق بستنی در هر زمانی از روز (و به نظر من در هر زمانی از سال). با یک قاشق بستنی و یک شات اسپرسو، یا دو تا سرو می شود. آفوگاتو بسیار خوشمزه است که روی یک براونی سرو می شود.

اگر به قهوه های برند، قهوه های ترکیبی ،قهوه های تک خواستگاه ،قهوه های فوری ،قهوه های دمی و…فروشگاه مقامی کافی دارند تمامی این محصولات است.

 

مجموعه ی قهوه مقامی با سالها تجربه در زمینه شناخت، تهیه، ترکیب و توزیع محصولات موجود در صنعت قهوه، این افتخار را دارد تا به تمامی نیاز های شما در زمینه قهوه و سلامت بدن پاسخگو باشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.